26.8 C
Skopje
недела, јули 3, 2022
Место за реклама
САТРА
дома СПОРТ Спортски настани

Спортски настани

Во оваа категорија ќе се објавуваат разни спортски настани.

Велигденски фудбалски турнир во Мршевци

0
За време на Велигденските празници во секое село,град се организираат разни начини на одбележување на најголемиот православен празник Велигден. Така и оваа година во Мршевци се обнови меѓумаалскиот фудбалски турнир . Учесници на турнирот беа:Горно...

Ракометарките на РК Илинден,го освоија турнирот во Бања Лука.

0
Голема радост и огромен успех на нашите млади ракометарки  и на РК Илинден-Вардар. После голема пауза од меѓународни турнири Partille cup Sweden I Interamnia world cup Teramo-Italy , девојките на РК Илинден  го...

Записник од натпреварот ФК Единство-ФК Илинден-1979

0
Записник од првенствениот натпревар помеѓу ФК Единство од Чаир-Скопје и ФК Илинден,како членови на вардарскиот регион во 1979година . Прашање е дали денес постои ФК Единство -Чаир,еден од најстарите фудбалски клубови во Скопје. Мало потсетување за...

Спортски извештај за второлигашкиот старт на ФК Илинден-1995 година

0
Во фудбалската сезона 1995/96 ФК Илинден го достигна својот највисок степен на натпреварување во втората фудбалска лиг на Македонија. Во прилог спортски извештај од натпреварот со Светлост од Кукуречани-Битола. За помладите генерации да се запознаат кои...

Успешен настап на Мартин на полумаратонот во Струмица

0
Мартин Трајановски во Струмица на улица полумаратон 13 Јуни 2022.  2-ро место, со резултат  - 01.18.31.

Меланија Атанасовска,продолжува со успешни настапи

0
Меланија Атанасовска –коњички спорт Неодамна на коњичкиот натпревар на Хиподром –Скопје Меланија Атанасовска постигна двоен  успех. Денес таа постигна голем успех и на меѓународниот коњички натпревар во Белград . На дводневниот меѓународен коњички натпревар во организација на...

Илина и Ева влегоа во финале

0
Нашите девојчиња,младите Илинденки-Македонки ,сестрите Илина(15) и Ева(12) Соколовски повторно нижат успеси во Германија. Тие се пласираа во финале и сега Илина е меѓу 20-те, а Ева меѓу 16-те најдобри ритмички гимнастичарки во Германија, секоја во...

Армиски атлетски крос по повод Денот на Армијата

0
Денес  во Скопје се одржа атлетски крос во кои покрај војни учествуваа и цивилни лица. во кои покрај војни учествуваа и цивилни лица. На овој натпревар учествуваа неколку н На овој натпревар учествуваа неколку натпреварувачи од нашата...

Илинден, домаќин на државно првенсто во ракомет и фудбал на основните училишта.

0
Изминативе денови се одржаа финалните натпревари од државното првенство во фудбал и ракомет во рамки на основните училишта кои се одиграа на спортските терени во Илинден и Марино.  Училишните тимови кои  од нашите основни училишта,...

Момчило Ристовски го одбележи 23 Октомври на својсвен начин

0
Момчило Ристовски –атлетичар –рекреативец, Тој е учесник на многу домашни атлетски настани, оваа година на посебен начин го одбележа Државниот празник 23 Октомври ден на Македонската Револуционерна Борба. Имено, тој самоиницијативно изведе еден полумаратон во еден...
Место за реклама
Фреш Фарм

Популарно