Венцо Николов-фудбалер

0
306

Венцо Николов , поранешен фудбалер припаѓаше на онаа славна генерација на ФК Илинден во 90-те години.

Робусен центарфор со особени голгетерски способности и најмалата прилика да ја претвори во погодок.

Претходниот артикал,Жетварска вечер – Миладиновци -2012
Следната статијаНА ДЕНЕШЕН ДЕН-14 ЈУЛИ

Оставете одговор

Ве молиме внесете го вашиот коментар
Ве молиме внесете ги вашето име тука