Заврши турнирот„Мирослав Петровиќ“ во Куманово

0
119

Успешен настап на нашиот Лука Трифуновиќ, тој го совлада Бугарскиот прествник Сашко Никоов 2-0 ТКО Р2, во категоријата младинци до 67 кг.

Пехарот за постигнатиот успех , му беше доделен од Борче Миевски ,поранешен боксер во тешка категорија.

Претходниот артикал,Фотографија од „Брзо пиење пиво“
Следната статијаСвадба на Раде и Вера-1974 г.

Оставете одговор

Ве молиме внесете го вашиот коментар
Ве молиме внесете ги вашето име тука