Фотографија од „Брзо пиење пиво“

0
837

Во пресрет на денот на општината една фотографија од одбележување на тој ден во минатото.

Имено покрај разно разни активности организирани по тој повод, еве и една малку необична дисциплина фотографија од 23 Јули 2017 од Натпревар во брзо пиење пиво.

Претходниот артикал,Mлади од Плац-Илинден во 70-те
Следната статијаЗаврши турнирот„Мирослав Петровиќ“ во Куманово

Оставете одговор

Ве молиме внесете го вашиот коментар
Ве молиме внесете ги вашето име тука