8.8 C
Skopje
петок, декември 2, 2022
Место за реклама
САТРА
дома СПОРТ Спортски клубови и школи

Спортски клубови и школи

Денес во Илинден постојат повеќе фудбалски тимови кои се натпреваруваат во Трета Македонска Лига и во меѓуопштинската лига на Скопје,Таеквондо ,Атлетика,Ракометни Школи,Боксерски Клуб ,Параглајдерски Клуб и друго.
А од нашава средина многу спортски репрезентативци-легенди , истовремено и денес има повеќе истакнати спортски асови во разни области Атлетиката,Фудбалот,Ракометот, и друго.

ФК Дељадровци-Дељадровци

0
Фотографија од ФК Дељадровци од некој натпревар на стадионот во Маџари во 1985/86 година

ФК ИЛИНДЕН, н. Илинден-2022година

0
Па од лево горе, Виктор Ивановски, Мишо Марковски, Стефан Маневски , Влатко Петровски, Марјан Илиевски, Боро Најдовски Џуди, Марио Митровиќ, Дамјан Божиновски и  Игор Џолевски. Доле од лево, Стефан Ивановски, Ѓорѓи Трпковски, Антонио Петровски, Јовица...

Фудбалска школа ГРОЗДАНОСКИ

0
   Сребрен медал од Ужице на силниот меѓународен турнир Trofej Radomir Antić. Нашите дечиња од генерацијата 2013 успееа да ги раздвојат гигантите Црвена Звезда и Партизан со освојувањето на второто место. Одличен настап имаа и дечињата од...

Натпревар помеѓу Задругар(Илинден)-Слога

0
Овој спортски извештај е од натпреварувањето на ФК Илинден во меѓурегионалната лига со тимот на Слога од Чаир-Скопје. Постот е колку да се потсетиме на кои играчи во тој период настапувале за ФК Илинден. И да...

Фудбалска школа Грозданоски две генерациите 2009 и 2013, Шампиони на Македонија!

0
Голем успех на  Фудбалска школа Грозданоски, нејзините две генерации 2009 и 2013 станаа шампиони на Македонија ! Генерацијата 2009 до титулата го изоде најтешкиот пат од сите противници и ги помина сите квалитетни противници за...

ФК МРШЕВЦИ-1998

0
Општо славје на клубот со верните навивачи во 1998 година , по повод влегување на клубот во 3 -та лига.

ХУЛК Академија успешна на турнирот во Зрењанин-Србија

0
Викендов нашата Hulk Akademy настапи на еден од најмоќните меѓународни натпревари во Зрењанин, Србија на којшто учествуваа 700 натпреварувачи од 10 земји. Резултатите :  - ВТОРО МЕСТО ВО КАДЕТСКА КОНКУРЕНЦИЈА Поединачни Пласмани: -Бојана Димитровска сениор А класа -...

Eкипата на ООУ „Ристо Крле“ први на турнирот

0
На ден 14.03.2022год.(понеделник , во спортската салата при ООУ"Наум Наумовски - Борче" - Скопје, се одиграа регионални натпревари во Ракомет машки - VIII- IX одделение помеѓу екипите на: ООУ"Петар Поп Арсов" - Карпош и ООУ"Ѓорѓија...

Мал фудбал турнир во Марино во 80-те

0
Турнирите во мал фудбал одсекогаш биле прифатени и се одржувале во многу наши населени места во нашата средина. Денес Ви преставуваме една од многуте екипи, МАКО-ТЕХНА која го освои првото место на еден од турнирите...

ФК Мралино-Мралино

0
Фудбалски клуб Мралино од Мралино фотографија од 2019 година

Популарно