20.8 C
Skopje
среда, мај 18, 2022
Место за реклама
Фреш Фарм
дома СПОРТ Спортски настани

Спортски настани

Во оваа категорија ќе се објавуваат разни спортски настани.

Илина и Ева Соколовски,успешни во 2021г.

0
Илина и Ева Соколовски главни на сцената во нивните категории – Илинденски  сонца. Илина победи, а Ева го освои третото место. Ваков е резултатот од натпераврот по ритмичка гимнастика на сестрите Соколовски, кој се одржа...

ФК ИЛИНДЕН-2021

0
ФК Илинден,населба Илинден спремни за стартот на 3-та лига Север,а стартот никако да почне и тоа само кај нас,другите играат.

Петре Завировски,продолжува со одлични резултати

0
Нашиот атлетичар, Петре Завировски продолжува со одличните настапи. Нашиот, Петре Завировски го продолжи својот континуитет и истрча одлично. Од прв до последен километар Александар Кираџиев го диктираше ритамот и успеа да го извади максимумот од...

Нашата ХУЛК Таеквондо Академија успешна во Ниш-Србија

0
ХУЛК Таеквондо Академија денес зема учество на куп на Ниш - Србија со 14 ученици и го оствари следниов успех: Ми Ки златен медал Hristijan Simonovski златен медал Angel Jovanovski златен медал Mihaela Velkovska златен медал Katja Anastasov златен...

Момчило Ристовски го одбележи 23 Октомври на својсвен начин

0
Момчило Ристовски –атлетичар –рекреативец, Тој е учесник на многу домашни атлетски настани, оваа година на посебен начин го одбележа Државниот празник 23 Октомври ден на Македонската Револуционерна Борба. Имено, тој самоиницијативно изведе еден полумаратон во еден...

ФК БУЈКОВЦИ,поново на фудбалската сцена

0
Нашата средина од наесен побогата уште за еден фудбалски  клуб. Имено,после 9 години се обнови ФК Бујковци  кој  ке се натпреварува во 4 лига во ОФС ГАЗИ БАБА каде што настапувааат уште и  Миладиновци Марино...

Армиски атлетски крос по повод Денот на Армијата

0
Денес  во Скопје се одржа атлетски крос во кои покрај војни учествуваа и цивилни лица. во кои покрај војни учествуваа и цивилни лица. На овој натпревар учествуваа неколку н На овој натпревар учествуваа неколку натпреварувачи од нашата...

Спортски извештај за второлигашкиот старт на ФК Илинден-1995 година

0
Во фудбалската сезона 1995/96 ФК Илинден го достигна својот највисок степен на натпреварување во втората фудбалска лиг на Македонија. Во прилог спортски извештај од натпреварот со Светлост од Кукуречани-Битола. За помладите генерации да се запознаат кои...

Момчило Ристовски –атлетичар -рекреативец

0
Скопскиот маратон  минатиот викенд се одржува по 16-ти  пат. На овој маратон учествуваа неколку атлетичари од нашата средина , а некои од нив постигнаа и многу добри резултати. Покрај поединачни настапи на овој маратон се одржа...

Денес се одржа 16 -то издание на „Скопскиот маратон“

0
Победници  на овогодинешниот „Скопски маратон“.се: Украинецот Серхиј Шевченко во машка конкуренција со време од 2;22:49 часа, и  Албанската атлетичарка Луиза Гега кај женска конкуренција со време  2:35:34 часа. За нас е многу битно што на овој маратон...
Место за реклама
Фреш Фарм

Популарно