20.8 C
Skopje
среда, мај 18, 2022
Место за реклама
Фреш Фарм
дома СПОРТ Млади спортисти

Млади спортисти

Во Илинден по изгрдбата на многу спортски објекти во вид на отворени спортски терени за мали спортови,фудбалски игралишта ,фискултурна спортска сала,маалски кошеви и друго ,се створија максимални услови за поединачни и клубски тренинзи на многу спортски клубови и школи.Во истите секојдневно тренираат стотици млади спортисти ,а нивно објавување на нашата страница,се надеваме дека им биде додаден стимул за наивен напредок во спортувањето.

МЛАДИ СПОРТИСТКИ ОД ИЛИНДЕН

0
На таблото млади спортистки од Илинден Горе:Дијана Христовска-фудбал,Ана Милчевска –Фудбал и Ева Соколовска –уметничка гимнастика. Доле:Ива Јасифова –фудбал,Меланија Атанасовска-коњички спорт и Теа Божиновска-фудбал.

Петар Трајановски – млад фудбалер

0
Петар Трајановски стана дел од ФК. Македонија Ѓорче Петров Живее во Илинден, роден во 2007 година Започна во фудбалската школа Виктори . Потоа фудбалските вештини ги фудбалската школа Грозданоски. Игра на позиција среден ред.  Десната нога му е послина. Омилен...

Меланија се поуспешна во коњичкиот спорт

0
Нашата сограѓанка , 15 годишната Меланија Атанасовска (членка на КК Процес), продолжува со успешно натпреварување во  коњичките натпревари во прескокнување пречки. На  „Августовскиот коњички турнир“ и првото коло на Отвореното првенство на Македонија за годинава...

Уште едно злато за нашата ЕВА

0
УШТЕ ЕДЕН ЗЛАТЕН МЕДАЛ ЗА НАШАТА ЕВА СОКОЛОВСКА ВО ГЕРМАНИЈА Ева Соколовска, која има само 9 години освои златен медал на натпреварот по ритмичка гимнастика, што се одржа во германскиот град Боркен. На овој турнир Ева се натпреварува...

Антонио Стојмановски- фудбал

0
Живее во населба Илинден ,каде го заврши и основното образование. Со фудбал започна да се занимава од својата седумгодишна возраст  најпрво во младинската школа во Марино,а  потоа се продолжи  во фудбалската школа Гроздановски.  Денес на 15 годиша возраст настапува за помладиот пионерскот тим...

ВИЛИЈАМ АНГЕЛОВСКИ,млад спортист – фудбалер

0
Генерацијата 2009 на ФК Вардар од 28-30 ноември 2019 учествуваше на меѓународниот турнир во фудбал во Панаѓуриште-Бугарија. Младите момци-фудбалери на Кралевски во финалниот дуел ја победија екипата на Левски-Раковски и се закитија со...

ИВАНА БЛАЖЕВСКА -ракометарка на РК Кузман -Вардар, Илинден.

0
УСПЕХ НА НАШИ МЛАДИ СПОРТИСТИ Ивана Блажевска родена е на 03.07.2001г. Ученичка во ДУФК "МЕТОДИ МИТЕВСКИ-БРИЦО" - Скопје.  Од најмала возраст ракометот е нејзина најголема спортска љубов и активно се занимава со ракометот од нејзина 11...

Гордан Стојановски-таеквондо борец

0
Тој  е член на таеквондо Хулк академијата од 2017 година и е активен натпреварувач кој се истакнува во својата "возрасна" категорија. За овој краток временски период  Гордан освои златни медали на повејќе натпревари, но неговиот настап изминатиот викенд се издвојува...

Сестрите Илина и Ева се поуспешни

0
Признанија од сите страни за сестрите Соколовски,едни од најдобрите во ритмичка гимнастика во Германија Нашите девојчиња млади спортистки сестрите Илина (13) и Ева (9) Соколовски со прво и трето место ја завршија сезоната на натпревари по ритмичка гимнастика...

ЕЛЕНА ПЕШЕВСКА –РАКОМЕТАР

0
 Елена е на возраст од 15 години, основно образование заврши во ООУ "Гоце Делчев"-населба Илинден, живее во н.Илинден. Настапува како голман во РК Илинден Вардар. Ракометниот  потенцијал на Елена беше откриен од тренерите Дарко...
Место за реклама
Фреш Фарм

Популарно