ПРВАТА АКВИЗИЦИЈА-Гоце Георгиевски

0
769

Георгиевски-Џомба

Рк Рисови во новата сезона ке го подигне своето спортско ниво за неколку скалила. Тимот во новата сезона ќе влезе со поголеми амбиции од предходно, а првиот чекор ке биде ангажирањето на нашата ракометна легенда Гоце Георгиевски-Џомба во својот стручен штаб.

-Пред се сакам да се заблагодарам на Ракометниот клуб Рисови за укажаната можност покрај играчката кариера да започнам со работа и во тренерската фела.

Ова за мене е предизвик и шанса стекнатото играчко искуство и знаење го пренесам на младите играчи,и да започнеме уште една успешна Македонска приказна.

Претходниот артикал,*2 септември 1905.- Кај месноста Ѓуров Дол,загинал-Леонид Јанков
Следната статијаКадино,реконструирано игралиштето за мал фудбал

Оставете одговор

Ве молиме внесете го вашиот коментар
Ве молиме внесете ги вашето име тука