Млади девојки од Илинден-1950

0
174

Млади девојки од Илинден во народна носија од скопска блатија -1950г.

Претходниот артикал,Ленче и Тодорка-1967
Следната статијаЕлена Андоновска- Вокален интерпретатор

Оставете одговор

Ве молиме внесете го вашиот коментар
Ве молиме внесете ги вашето име тука