Семејството на Богоја Ваневски од Кадино

0
376

**ДО ТУКА И НА ФБ** Благодарност до Jadranka Vanevska за исратената фотографиј ,а на истата семејството на Богоја Ваневски од Кадино,покрај него на сликата се и неговиот син Митре,ќерка му Гена,Крсте Велковски и други , во 70 -те години од минатиот век.

Претходниот артикал,БАДНИК-АДЕТИ И ВЕРУВАЊА
Следната статијаЗанимливости поврзани со снегот и снежни рекорди во Македонија

Оставете одговор

Ве молиме внесете го вашиот коментар
Ве молиме внесете ги вашето име тука