Признание за Лука Трифуновиќ

0
553 

Вчера се одржа Меѓународен боксерски турнир „Јордан Мијалков“
во Штип

Нашиот Лука настапи во Велтер категорија, негов противник беше
Бугарскиот преставник, Сашко Ников ,кој беше лесен плен за нашиот
репрезентативец кој го совлада уште во првата рундаНа турнирот се прогласија најдобрите во своите категории, а Лука
Трифуновиќ ,се закити уште со еден пехар беше прогласен за најперпекстивен
боксер на турнирот.Претходниот артикал,РАДОВИ-СПАСОВСКИ
Следната статија„Вози Право-Вози Здраво“-традиционално

Оставете одговор

Ве молиме внесете го вашиот коментар
Ве молиме внесете ги вашето име тука