Успех на наши спортисти -Теа Божиновска

0
681

ЖФК Тиверија- Струмица , во младинска конкуренција во генерацијата 2003/2004,станаа шампиони на Македонија.

До шампионската титула дојдоа со само еден нерешен резултат, а останатите натпревари ги добија со победи со гол разлика 74:4.

Е, сега пред да прашате каква е нашата врска со Тиверија, да Ве потсетиме дека врската со овој клуб е нашата сограѓанка  Теа Божиновска од Миладиновци –Илинден,која со успех настапува за ЖФК Тиверија.

Претходниот артикал,Пречек на Вардар
Следната статијаУспешен настап на Елена Андоновска на Фолк Фест Валандово

Оставете одговор

Ве молиме внесете го вашиот коментар
Ве молиме внесете ги вашето име тука