11 ОКТОМВРИСКИ –БАСКЕТ ТУРНИР„ПЛАЦ“

0
156

Љубители на спортот од ова маало ПЛАЦ во населба Илинден,по разни поводи  и до сега организираше и се одржуваа разни спортски турнири во мал фудбал и други спортски настани.

Оваа група на  љубители на спортот за првпат одганизираа БАСКЕТ ТУРНИР „ПЛАЦ“,во кои учество зедоа 8 баскет еипи од населбата и други места.

Турнирот беше одржан на еден скромен баскет терен и беше масовно посетен од мештаните од ова маало и пошироко.

smart

На турнирот учествуваа 8 екипи, а првото место го освои екипата „Ровер“,второто место го освои екипата „Плац Баскет“,третото место припадна на екипата „Љошево Маало“итн.

Претходниот артикал,Мартина Ангеловска-Ракомет
Следната статијаДимитар Мартиновски-Фудбалер

Оставете одговор

Ве молиме внесете го вашиот коментар
Ве молиме внесете ги вашето име тука