Јован Ангеловски-фудбал

0
93

Честитки за младиот  голман Јован Ангеловски од Фудбалската школа ГРОЗДАНОСКИ кој наредните две години ќе биде член на УЕФА академијата на ФФМ.

 Јован веќе е на припреми во Дојран со свите врсници од генерацијата 2010.

Претходниот артикал,Нашите две ракометарки-репрезентативки
Следната статијаУчесници во Илинденското Востание на борци од четата на Васил Аџаларски

Оставете одговор

Ве молиме внесете го вашиот коментар
Ве молиме внесете ги вашето име тука