Димитар Ристовски-тенис

0
128

Димитар Ристовски ,тенисер во 2008 стана државен првак за јуниори до 16 год. а потоа во 2010 државен првак за јуниори до 18 год. ,државен првак за мажи во конкуренција на двојки итн.Има освоено уште 28 национални титули во сите јуниорски конкуренции.Член е на Македонската тениска репрезентација.Моментално студира во САД како стипендиран студент и спортист во тенискиот тим на истиот универзитет.Во 2013 год. бил избран во најдобриот тим во конференцијата.Во неговата досегашна кариера има освоено 84 медали од кои 57 златни,5 сребрени и 22 бронзени 

Претходниот артикал,Славе Радовски-фудбал
Следната статијаГоце Георгиевски-Ракомет

Оставете одговор

Ве молиме внесете го вашиот коментар
Ве молиме внесете ги вашето име тука