Веле Трајковски-фудбалер

0
399

Веле Трајковски,голман на ФК Илинден на онаа славна генерација на клубот, која во своето постоење го постигна својот најголем успех влегувај ќи во втората лига во 90-те години од минатиот век.

Веле својата фудбалска кариера ја започна и заврши во ФК Илинден, а во еден период беше и голман на една категорија, македонска репрезентација.

Претходниот артикал,Керамичкиот печат од “Церје” кај Говрлево
Следната статијаДЕНЕС ЦРКОВНО НАРОДЕН СОБИР ВО ДЕЉАДРОВЦИ

Оставете одговор

Ве молиме внесете го вашиот коментар
Ве молиме внесете ги вашето име тука