Жарко Пешевски-Ракомет

0
277

Жарко Пешевски,ракометар, Жител на Населба Илинден ,член на РК Металург има 20 настапи за младинската ракометна репрезентација и,денес стандарден репрезентативец на сениорската репрезентација на Македонија .Настапува на позицијата пикер.

Претходниот артикал,Лила Петрушевска-Атлетика
Следната статијаТони Насковски-Бокс

Оставете одговор

Ве молиме внесете го вашиот коментар
Ве молиме внесете ги вашето име тука