4 НОЕМВРИ 1944, ОСЛОБОДЕНА БИТОЛА

0
7

На 4 Ноември 1944 година ослободена е Битола,а меѓу првите ослободувањето на Битолчани им го честитаа Михајло Апостолски и Методија Андонов -Ченто

Претходниот артикал,Мира Цветановска во народна носија
Следната статијаУчителката Вера со своето 8-б одделение

Оставете одговор

Ве молиме внесете го вашиот коментар
Ве молиме внесете ги вашето име тука