Свадба на Мицко и Драгица,Кадино-1966

0
194

Благодарност на Beti Ancevska за испратената фотографија ,од свадбата на Мицко Тгачевски од Кадино и Драгица од Арачиново-1966г.На фотографијата се уште до невестата непознат ,Олга и доле Пане

Претходниот артикал,„Печење“ракија,Бујковци-1965
Следната статијаЖелезничка станица низ времето

Оставете одговор

Ве молиме внесете го вашиот коментар
Ве молиме внесете ги вашето име тука