Скопска наросна носија за млади

0
107

На фотографијава млад брачен пар,Петкана и Трпе , во типична скопска народна носија.

Фотографија направена во 1942 година.

Претходниот артикал,ООУ Гоце Делчев,слика од едно одд.
Следната статијаМеланија се поуспешна во коњичкиот спорт

Оставете одговор

Ве молиме внесете го вашиот коментар
Ве молиме внесете ги вашето име тука