На овој ден во 1994 удрени се темели на црквата во Арачиново

0
84

На денешен ден во 1994 година започната е градбата на новата црква посветена на Св. Никола Талалеј.

Претходниот артикал,Првиот воз во Скопје
Следната статијаОд Св. Пантелејмо до Макавеите,штрковите се враќаат во топлиот југ

Оставете одговор

Ве молиме внесете го вашиот коментар
Ве молиме внесете ги вашето име тука