26.8 C
Skopje
недела, јули 3, 2022
Место за реклама
САТРА

Спортски настани

Во оваа категорија ќе се објавуваат разни спортски настани.

ФК БУЈКОВЦИ,поново на фудбалската сцена

0
Нашата средина од наесен побогата уште за еден фудбалски  клуб. Имено,после 9 години се обнови ФК Бујковци  кој  ке се натпреварува во 4 лига во ОФС ГАЗИ БАБА каде што настапувааат уште и  Миладиновци Марино...

Армиски атлетски крос по повод Денот на Армијата

0
Денес  во Скопје се одржа атлетски крос во кои покрај војни учествуваа и цивилни лица. во кои покрај војни учествуваа и цивилни лица. На овој натпревар учествуваа неколку н На овој натпревар учествуваа неколку натпреварувачи од нашата...

Спортски извештај за второлигашкиот старт на ФК Илинден-1995 година

0
Во фудбалската сезона 1995/96 ФК Илинден го достигна својот највисок степен на натпреварување во втората фудбалска лиг на Македонија. Во прилог спортски извештај од натпреварот со Светлост од Кукуречани-Битола. За помладите генерации да се запознаат кои...

Момчило Ристовски –атлетичар -рекреативец

0
Скопскиот маратон  минатиот викенд се одржува по 16-ти  пат. На овој маратон учествуваа неколку атлетичари од нашата средина , а некои од нив постигнаа и многу добри резултати. Покрај поединачни настапи на овој маратон се одржа...

Денес се одржа 16 -то издание на „Скопскиот маратон“

0
Победници  на овогодинешниот „Скопски маратон“.се: Украинецот Серхиј Шевченко во машка конкуренција со време од 2;22:49 часа, и  Албанската атлетичарка Луиза Гега кај женска конкуренција со време  2:35:34 часа. За нас е многу битно што на овој маратон...

Плац-Илинден,мал фудбал со традиција

0
Турнирите во мал фудбал што се одржуваат повеќе децении ,по разни поводи, речиси во сите населени места и градови,потикнаа голем број подржувачи на ваков вид на натпреварување да формираат маалски,фабрички,селски средини да формираат свои...

Меланија Атанасовска,продолжува со успешни настапи

0
Меланија Атанасовска –коњички спорт Неодамна на коњичкиот натпревар на Хиподром –Скопје Меланија Атанасовска постигна двоен  успех. Денес таа постигна голем успех и на меѓународниот коњички натпревар во Белград . На дводневниот меѓународен коњички натпревар во организација на...

Славје за есенската титула на Илинден

0
На фудбалската полусезона во 1994 година ФК Илинден беше есенски првак ,што го наговести влегувањето во втора лига на крајот на сезоната ,што и се оствари. Прославата проследена со голем број навивачи,музика траеше доцна во...

Влатко Грозданоски-помошник на Милевски

0
Големо признание за нашиот сограѓанин,поранешниот македонски репрезентативец и прославен интернационалец, Влатко Гроданоски. Тој е поставен за  нов помошник на селекторот Благоја Милевски во репрезентацијата до 21. година. Со свои активности Влатко  ќе започне уште во наредната...

ИЛИНА СОКОЛОВСКА УСПЕШНА И ВО ТИМСКО НАТПРЕВАРУВАЊЕ

0
Фотографија од екипата –уметничка гимнастика, во која настапува и нашата Илина,а се натпреваруваат во БУНДЕС ЛИГАТА во разни категории .Екипата е составена од избор на најуспешните гимнастичарки од повеќе клубови од Германија . Во ова...
Место за реклама
Фреш Фарм

Популарно