13 август е денот на леваците

0
27

Зошто леваците се посебни

1-Тие се подобри љубовници

2- Тие се лидери

3-Тие се гении

4 -Ретки се

5- Знаат да заработат пари

Леваците се поуспешни и побогати.

6-Добри се во мултитаскинг

7- Креативни се

Леваци биле:Леонардо да Винчи и Микеланџело,  Чарлс Дарвин, Алберт Ајнштајн и Бенџамин Френклин. Четворица од последните седум американски претседатели биле леваци: Обама, Бил Клинтон, Џорџ Х. Буш и Џералд Форд. Првите дизајнери на компјутерите – четворица од петорица биле леваци.Преземено од

Бизнис Вести

Претходниот артикал,На денешен ден 12 август 1903г.загинал ПИТУ ГУЛИ
Следната статија13 август 2001 година беше потпишан Охридскиот рамковен договор

Оставете одговор

Ве молиме внесете го вашиот коментар
Ве молиме внесете ги вашето име тука